Jak modlą się dzieci?

Ilu z nDUZE_POMNIEJSZONAas z zachwytem słucha gaworzenia niemowląt, wyczekuje pierwszych słów najmłodszych dzieci, a później z fascynacją wsłuchuje się w jeszcze nieporadną ich mowę? Przecież język milusińskich jest często nieskładny, niezgrabny, nie władają nim tak jak dorośli. A mimo to urzeka on osoby dojrzałe. W tej odmienności tkwi siła dziecięcej mowy.

Dzieci cechuje otwartość, spontaniczność, prostota i szczerość. Natychmiast wygarną, co leży im na sercu. Od razu na ich twarzach maluje się zachwyt lub dezaprobata. Ta autentyczność wyróżnia również ich język. Zapewne dlatego dzieci mogą być postawione za wzór modlitewnego dialogu z Bogiem. Wszak nie w wyrafinowanym słowie, nie w uczonych formułach, lecz w prostocie dziecięcego serca streszcza się istota pacierzy.

Dorośli mogą uczyć się od swoich pociech żarliwości oraz prostoty, dzieci natomiast mając za przykład rodziców, same chętniej będą podejmowały rozmowę z Bogiem. Wspólna modlitwa kształtuje i umacnia więź rodzinną. Nasz „Modlitewnik dla dzieci” może stać się sposobnością do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Publikacja skłania do odmawiania modlitw wspólnie przez dzieci i ich rodziców.

Pierwszy rozdział zawiera modlitwy odmawiane przez najmłodsze dzieci. Drugi rozdział skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, znajdują się w nim najważniejsze modlitwy między innymi „Ojcze nasz”, „Pozdrowienie anielskie”, „Wyznanie wiary”. Natomiast trzeci rozdział przybliża dzieciom podstawowe prawdy katechizmowe, co pomoże im w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej.

Maluchy uwielbiają kolorować. W „Modlitewniku dla dzieci” znajdą Państwo kolorowanki ilustrujące życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II. Tym samym książka, ucząc modlitwy, promuje również wartości, jakimi żył Papież-Polak. Dzieci kolorując obrazki dowiadują się, kim był oraz jak żył Ojciec Święty Jan Paweł II. Warto pamiętać także o tym, że kolorowanki kształtują sprawność motoryczną dzieci, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i kreatywność, a także ćwiczą spostrzegawczość.

Anioły zajmują istotne miejsce w tradycji kościelnej, dlatego do książki w prezencie dołączono unikatową zawieszkę z Aniołem Stróżem dziecka, poświęconą na Jasnej Górze w Częstochowie. Piękny obrazek na pewno spodoba się dziecku i stanie się ważnym elementem na przykład dziecięcego pokoju. Dziś premiera książki! Zapraszamy do odkrycia jej uroków!

Książkę można kupić tutaj:  Modlitewnik dla dzieci

Cena: 19,99 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *