Książka na weekend – „Takeshi Cień Śmierci”

653639Polska fantastyka ma się naprawdę dobrze, a to za sprawą takich autorów, jak chociażby Maja Lidia Kossakowska. Po doskonale przyjętej serii „Anielskie zastępy”, pisarka rozpoczęła nową – trylogię „Takeshi Cień Śmierci”.

Tym razem akcja dzieje się w feudalnej Japonii. Książka przedstawia świat, w którym kultura Dalekiego Wschodu została połączona z nowoczesną technologią. Autorka po mistrzowsku kreuje każdy jego element. Hologramy, biostwory, demony Ashura, diabły Oni, samurajowie i szoguni oraz wielcy daimio – to miks, który świetnie się sprawdza.

Fabuła skupia się na tytułowym Takeshim, Cieniu Śmierci – wielkim wojowniku, który z różnych przyczyn musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Autorka zręcznie wprowadza kolejne postacie i umiejętnie dozuje napięcie, co sprawia, że od lektury ciężko się oderwać. Kolejni bohaterowie nie są jednowymiarowi, nikt nie jest tu ani do końca dobry, ani całkowicie zły – niektórzy z nich mimo szeregu złych uczynków, jakie popełnili, mogą wydać się czytelnikowi po prostu nieszczęśliwi.

Całość czyta się szybko, a ponieważ jest to dopiero pierwszy tom, niestety na kontynuację historii będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Takeshi Cień Śmierci
Liczba stron: 448
Cena: 39,90 zł
Link: Takeshi Cień Śmierci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *