O nas

Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca” – napisał Carlos Ruiz Zafón.

Nasza firma powstała w 2000 roku. Pierwsze kroki na rynku księgarskim stawialiśmy jako dystrybutor krajowy. Siedem lat dynamicznego rozwoju zaowocowało powstaniem ośmiu oddziałów firmy w największych miastach Polski, a dziesiątki przedstawicieli handlowych obsługujących tysiące szkół, bibliotek i klientów indywidualnych przyczyniły się do powstania w 2007 roku klubu książki wysyłkowej SFINKS. Obecnie obsługujemy ponad 100 tys. klientów w kraju i za granicą.

Także w 2007 roku powstał dział redakcyjny wydawnictwa, którego celem było usprawnienie procesów wydawniczych. Współpraca z największymi krajowymi wydawcami skutkowała ciągłym poszerzaniem asortymentu sprzedaży i kompleksową obsługą coraz większej ilości klientów. Oferowane przez nas książki były przygotowywane specjalnie na życzenie naszych klientów przez rzesze najwybitniejszych autorytetów polskiej nauki, kultury i sztuki.

Zarówno jako współwydawca, jak i samodzielne wydawnictwo pozostajemy w ciągłej współpracy z autorami związanymi z prestiżowymi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Śląski, Akademia Pedagogiczna w Krakowie czy Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie są to tylko publikacje encyklopedyczne. Między innymi odkrywamy na nowo literaturę polską i światową oraz jej powiązania z innymi dziedzinami kultury i sztuki, prowadząc bestsellerowe serie wydawnicze, cieszące się dużym uznaniem wśród literaturoznawców i pedagogów.

Pod naszym „szyldem” wydawane są książki katolickie łączące tematykę religijną z historią i kulturoznawstwem. Nad ich poprawnością merytoryczną czuwają specjaliści w danej dziedzinie.

W naszym asortymencie znajdą Państwo także książki dokumentalne z dziedziny literatury faktu, związane z aktualnymi wydarzeniami w Polsce i na świecie. Nawiązaliśmy również współpracę z wieloma pisarzami i artystami, którzy tworzą niepowtarzalne książeczki dla dzieci, opracowania nutowe tradycyjnych pieśni religijnych i świeckich oraz opowiadania i powieści dla młodzieży i dorosłych.

Nasze książki promują i obejmują swoim patronatem takie media jak TVP1, Katolicka Agencja Informacyjna KAI, Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej „Gość Niedzielny”, Portal Wiara.pl oraz Fundacja Opoka.org.pl.

Działając pod hasłem „książki z najwyższej półki”, dbamy również o wizualną stronę naszych publikacji. Zawsze są to książki najwyższej jakości, drukowane na najlepszym papierze, w twardych, zdobionych złoceniami skóropodobnych oprawach lub uszlachetnianych okładkach. Naszą wizytówką jest indywidualnie dopracowana szata graficzna zgodna z tematyką i formą publikacji. Pod tym względem wciąż poszukujemy innowacji, które uatrakcyjniłyby wizerunek firmy i zadowoliłyby naszych wymagających odbiorców.

Obecnie nasze wydawnictwo, hurtownia, klub książki wysyłkowej i księgarnia internetowa zatrudniają łącznie 52 osoby. Współpracujemy z największymi krajowymi odbiorcami hurtowymi: hurtowniami, księgarniami, firmami D2D, sieciami handlowymi, kolporterami prasy, oraz klientami detalicznymi.

W styczniu 2012 roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii gospodarczej Kupuj Nasze.pl, której logo jest umiejscowione na okładkach wydawanych przez nas książek.

Życzymy najpiękniejszych chwil spędzonych z naszymi książkami,

KSIĄŻKAMI Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI…

Zespół „SFINKS”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *